Przejdź do głównej zawartości
źródło: https://www.pinterest.com/


W codziennym pędzie, pod presją czasu nam narzucanego i w ogromnym tempie życia często nie dostrzegamy małych, drobnych dobrych rzeczy, które Nam się przytrafiają :)

Gnając cały czas możemy ich nie spostrzec, nie docenić... a  przecież one mogą sprawić, że na naszej twarzy pojawi się uśmiech, że poczujemy się bardziej szczęśliwi.


W tej gonitwie jaką toczymy każdego dnia stajamy się być uważni i czujni by nie przegapić ważnych chwil w naszym życiu,żeby nie stracić szansy, która już nigdy może nie być nam dana.

Tak wiele możemy zyskać... tak wiele dostajemy od losu każdego dnia, ale nie zawsze to doceniamy, a przede wszystkim zauważamy.


Życie człowieka obfituje w liczne trudności, przeciwności, zmartwienia, troski dostrzegając więc w swoim życiu te  ''małe dobre rzeczy" nasze bytowanie stanie się dla nas przyjemniejsze i przyniesie nam radość i uśmiech mimo wszystko! :)HAVE A NICE DAY ;)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ostatnie wydarzenia w życiu uświadomiły mi jak istotną i kluczową rolę odgrywa w naszym życiu dystans, dystans do siebie, do tego co nas otacza, co dzieje się wokół nas. Bardzo ważne jest subiektywne podejście do wielu spraw, w które  nieświadomie, a czasem i niechętnie wkraczamy. Posiadanie tej umiejętności jest bardzo ważne i znacząco wpływa na naszą psychikę, ma ogromny wpływ na nasze relacje z ludźmi, ich charakter oraz trwałość.Bardzo często nie mamy wpływu na to wszystko co dzieję się wokół nas, czasem nieświadomie stajemy się częścią niekoniecznie wygodnej dla nas sytuacji, w której nie do końca się odnajdujemy. Podejście wtedy do takich spraw z dystansem znacząco ułatwia nam funkcjonowanie, możliwie najbardziej komfortowe dla nas, ale także dla ludzi, którzy nas otaczają. Niestety nie każdy ma wypracowane lub nabyte u siebie takie umiejętności, zbyt emocjonalnie reaguje na to,co go otacza, przesadnie podchodzi do swojej osoby, mam tu na myśli głownie samoocenę. Często brakuję …
Czas mija nieubłaganie, jak dziś pamiętam zeszłoroczne Święta a tymczasem ...mamy już kolejne.

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim dla mnie czas spędzony z rodziną, to wspólne rozmowy, kolędowanie, ciepło, miłość, bliskość.. To czas, w którym powinniśmy na chwilę się zatrzymać, zastanowić, dostrzec to co nas otacza, poczuć to, docenić i nie pozwolić sobie tego stracić. Święta to cudowna okazja do tego,by odpocząć od codziennego pędu życia, wyłączyć się z codziennych obowiązków, spraw do załatwienia, by skupić się głównie na celebracji chwili z najbliższymi, by korzystać z niej garściami, by być dla rodziny, wylogować się do życia, by w pełni przeżyć i poczuć magię świąt. W codziennym życiu i nieustającym pędzie często zapominamy o tym, co najważniejsze, nie potrafimy tego dostrzec, docenić, gnamy często za tym, co ulotne i nie warte jest tej ciągłej gonitwy. Wykorzystajmy zatem ten magiczny czas na to by przeżyć go z tymi, którzy są i będą z nami na dobre i na złe, mimo wszys…