Przejdź do głównej zawartości


żródło: http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/ludziki-jana-st%C4%99pnia

Człowiek jest istotą stadną...Nikt nie potrafi żyć i  funkcjonować w zupełnej samotności, bez kontaktu ze światem, obecności innych ludzi.


Każdy z nas potrzebuję wsparcia, dobrego słowa, osób, które będą dla nas oparciem...Rodzina, przyjaciele pomagają nam  w codziennym życiu, to dzięki nim każdego dnia walczymy, idziemy przez życie mimo przeróżnych przeszkód, trudności, zawirowań.


Siła obecności ludzi nas otaczających jest przeogromna...Sami nie dalibyśmy sobie rady, nie mielibyśmy siły.. psychicznej  dźwignąć wszystkiego ...Człowiek potrzebuję towarzystwa, kontaktu z innymi, nie potrafi funkcjonować w pojedynkę...Obecność innych osób przy jego boku podtrzymuję go przy myśli, że nie jest sam, że ma dla kogo walczyć, na kogo liczyć...że jest wśród ludzi, którzy mu pomogą, nie zostawią go w potrzebie.


Czasem o tym wszystkim zapominamy, gnamy przed siebie i nie dbamy o rodzinę, przyjaciół, bliskich...nie pamiętamy, że to o nich najbardziej w życiu należy dbać. Ludzi i prawdziwych relacji nie kupimy, "najcenniejsze rzeczy w życiu mamy za nic, za darmo", sami musimy się o nie troszczyć, ubiegać, musimy na nie zasłużyć.


Czasem życie z drugim człowiek jest ciężkie, ale życie bez niego... jeszcze cięższe i gorsze.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ostatnie wydarzenia w życiu uświadomiły mi jak istotną i kluczową rolę odgrywa w naszym życiu dystans, dystans do siebie, do tego co nas otacza, co dzieje się wokół nas. Bardzo ważne jest subiektywne podejście do wielu spraw, w które  nieświadomie, a czasem i niechętnie wkraczamy. Posiadanie tej umiejętności jest bardzo ważne i znacząco wpływa na naszą psychikę, ma ogromny wpływ na nasze relacje z ludźmi, ich charakter oraz trwałość.Bardzo często nie mamy wpływu na to wszystko co dzieję się wokół nas, czasem nieświadomie stajemy się częścią niekoniecznie wygodnej dla nas sytuacji, w której nie do końca się odnajdujemy. Podejście wtedy do takich spraw z dystansem znacząco ułatwia nam funkcjonowanie, możliwie najbardziej komfortowe dla nas, ale także dla ludzi, którzy nas otaczają. Niestety nie każdy ma wypracowane lub nabyte u siebie takie umiejętności, zbyt emocjonalnie reaguje na to,co go otacza, przesadnie podchodzi do swojej osoby, mam tu na myśli głownie samoocenę. Często brakuję …
Czas mija nieubłaganie, jak dziś pamiętam zeszłoroczne Święta a tymczasem ...mamy już kolejne.

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim dla mnie czas spędzony z rodziną, to wspólne rozmowy, kolędowanie, ciepło, miłość, bliskość.. To czas, w którym powinniśmy na chwilę się zatrzymać, zastanowić, dostrzec to co nas otacza, poczuć to, docenić i nie pozwolić sobie tego stracić. Święta to cudowna okazja do tego,by odpocząć od codziennego pędu życia, wyłączyć się z codziennych obowiązków, spraw do załatwienia, by skupić się głównie na celebracji chwili z najbliższymi, by korzystać z niej garściami, by być dla rodziny, wylogować się do życia, by w pełni przeżyć i poczuć magię świąt. W codziennym życiu i nieustającym pędzie często zapominamy o tym, co najważniejsze, nie potrafimy tego dostrzec, docenić, gnamy często za tym, co ulotne i nie warte jest tej ciągłej gonitwy. Wykorzystajmy zatem ten magiczny czas na to by przeżyć go z tymi, którzy są i będą z nami na dobre i na złe, mimo wszys…
Było jej coraz mniej
coraz rzadziej była obecna w miejscach, w których przebywała
blask w oczach zgasł, dominowało przygaszenie
coś w niej umarło
kruszyła się coraz bardziej, z dnia na dzień, z minuty na minutę
znikała...