Przejdź do głównej zawartości


żródło: http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/ludziki-jana-st%C4%99pnia

Człowiek jest istotą stadną...Nikt nie potrafi żyć i  funkcjonować w zupełnej samotności, bez kontaktu ze światem, obecności innych ludzi.


Każdy z nas potrzebuję wsparcia, dobrego słowa, osób, które będą dla nas oparciem...Rodzina, przyjaciele pomagają nam  w codziennym życiu, to dzięki nim każdego dnia walczymy, idziemy przez życie mimo przeróżnych przeszkód, trudności, zawirowań.


Siła obecności ludzi nas otaczających jest przeogromna...Sami nie dalibyśmy sobie rady, nie mielibyśmy siły.. psychicznej  dźwignąć wszystkiego ...Człowiek potrzebuję towarzystwa, kontaktu z innymi, nie potrafi funkcjonować w pojedynkę...Obecność innych osób przy jego boku podtrzymuję go przy myśli, że nie jest sam, że ma dla kogo walczyć, na kogo liczyć...że jest wśród ludzi, którzy mu pomogą, nie zostawią go w potrzebie.


Czasem o tym wszystkim zapominamy, gnamy przed siebie i nie dbamy o rodzinę, przyjaciół, bliskich...nie pamiętamy, że to o nich najbardziej w życiu należy dbać. Ludzi i prawdziwych relacji nie kupimy, "najcenniejsze rzeczy w życiu mamy za nic, za darmo", sami musimy się o nie troszczyć, ubiegać, musimy na nie zasłużyć.


Czasem życie z drugim człowiek jest ciężkie, ale życie bez niego... jeszcze cięższe i gorsze.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czas mija nieubłaganie, jak dziś pamiętam zeszłoroczne Święta a tymczasem ...mamy już kolejne.

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim dla mnie czas spędzony z rodziną, to wspólne rozmowy, kolędowanie, ciepło, miłość, bliskość.. To czas, w którym powinniśmy na chwilę się zatrzymać, zastanowić, dostrzec to co nas otacza, poczuć to, docenić i nie pozwolić sobie tego stracić. Święta to cudowna okazja do tego,by odpocząć od codziennego pędu życia, wyłączyć się z codziennych obowiązków, spraw do załatwienia, by skupić się głównie na celebracji chwili z najbliższymi, by korzystać z niej garściami, by być dla rodziny, wylogować się do życia, by w pełni przeżyć i poczuć magię świąt. W codziennym życiu i nieustającym pędzie często zapominamy o tym, co najważniejsze, nie potrafimy tego dostrzec, docenić, gnamy często za tym, co ulotne i nie warte jest tej ciągłej gonitwy. Wykorzystajmy zatem ten magiczny czas na to by przeżyć go z tymi, którzy są i będą z nami na dobre i na złe, mimo wszys…
Jestem wdzięczna za wszystko, co mam.
Doceniam wszystko,co zostało mi dane.
I niby wszystko jest w porządku, przecież się uśmiecham.  Przecież świat się nie kończy, jeszcze tyle rzeczy do przeżycia, poznania.  Dlaczego więc jadę tym tramwajem i łzy spływają mi po policzkach. Ja, słuchawki i ogromna pustka. Teraz myślę, że nie tyle, co tęsknię za Tobą...tęsknię za poczuciem tego, że znaczę dla kogoś więcej, niż ja sama dla siebie. Jeśli więc możesz, przyjdź. Przez chwilę daj mi poczuć, że jestem ważna.  Przyjdź, nawet wtedy,gdy po chwili to wszystko miałoby pieprznąć.  Myślę, że ten jeden moment jest tego wart, tego, co nastąpi chwilę po. Chyba bardzo tego potrzebuję. Bezsilność. Wysiadam z tramwaju.