Przejdź do głównej zawartości
człowiek jest niezwykle silną istotą..ostatnio bardzo często zastanawiam się ile jesteśmy w stanie znieść, unieść na swoich barkach, z iloma przeciwnościami losu jesteśmy w stanie sie zmierzyć, ile jesteśmy w stanie zrobić by osiągnąć swój zamierzony cel, ile jesteśmy w stanie  poświecić..


 przede wszystkim ile mamy w sobie determinacji, samozaparcia. Każdego dnia walczymy o jutro, zmierzamy sie z szarą rzeczywistością, bierzemy cały ciężar na siebie, wiemy, że musimy stoczyć ''walkę'' by żyć.


Każdego dnia walczymy o swoją przyszłość, wielu z nas wierzy lub chce wierzyć, że to co robi ma jakiś sens i zaowocuje później.

Wstajemy wiedząc, że nasze życie zależy od nas , w naszych rękach -nasz los.

Nikt nie zadba o nas lepiej niż my sami.


Człowiek jest w stanie wytrzymać i zrobić bardzo wiele, nawet sam nie zdaje sobie z tego sprawy, ile może i ile jest w stanie zrobić.

~`Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ostatnie wydarzenia w życiu uświadomiły mi jak istotną i kluczową rolę odgrywa w naszym życiu dystans, dystans do siebie, do tego co nas otacza, co dzieje się wokół nas. Bardzo ważne jest subiektywne podejście do wielu spraw, w które  nieświadomie, a czasem i niechętnie wkraczamy. Posiadanie tej umiejętności jest bardzo ważne i znacząco wpływa na naszą psychikę, ma ogromny wpływ na nasze relacje z ludźmi, ich charakter oraz trwałość.Bardzo często nie mamy wpływu na to wszystko co dzieję się wokół nas, czasem nieświadomie stajemy się częścią niekoniecznie wygodnej dla nas sytuacji, w której nie do końca się odnajdujemy. Podejście wtedy do takich spraw z dystansem znacząco ułatwia nam funkcjonowanie, możliwie najbardziej komfortowe dla nas, ale także dla ludzi, którzy nas otaczają. Niestety nie każdy ma wypracowane lub nabyte u siebie takie umiejętności, zbyt emocjonalnie reaguje na to,co go otacza, przesadnie podchodzi do swojej osoby, mam tu na myśli głownie samoocenę. Często brakuję …
Czas mija nieubłaganie, jak dziś pamiętam zeszłoroczne Święta a tymczasem ...mamy już kolejne.

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim dla mnie czas spędzony z rodziną, to wspólne rozmowy, kolędowanie, ciepło, miłość, bliskość.. To czas, w którym powinniśmy na chwilę się zatrzymać, zastanowić, dostrzec to co nas otacza, poczuć to, docenić i nie pozwolić sobie tego stracić. Święta to cudowna okazja do tego,by odpocząć od codziennego pędu życia, wyłączyć się z codziennych obowiązków, spraw do załatwienia, by skupić się głównie na celebracji chwili z najbliższymi, by korzystać z niej garściami, by być dla rodziny, wylogować się do życia, by w pełni przeżyć i poczuć magię świąt. W codziennym życiu i nieustającym pędzie często zapominamy o tym, co najważniejsze, nie potrafimy tego dostrzec, docenić, gnamy często za tym, co ulotne i nie warte jest tej ciągłej gonitwy. Wykorzystajmy zatem ten magiczny czas na to by przeżyć go z tymi, którzy są i będą z nami na dobre i na złe, mimo wszys…