Przejdź do głównej zawartości
Świadomość jest bardzo ważna w naszym życiu, świadomość czasu, miejsca, pozycji w świecie…ŚWIADOMOŚĆ TEGO KIM JESTEM, PO CO JESTEM, JAKI MAM CELŚwiadomość celu, miejsca, w którym się znajduję jest kluczowa do tego by nie przegapić swoich „5 minut”, momentu przełomowego, sytuacji, która pozwoli nam tu i teraz coś osiągnąć, zbudować.

Człowiek, który jest świadomy, zdaje sobie sprawę z własnych cech, stanów, potrzeb, podejmowanych działań, swojego miejsca w środowisku, w którym przebywa. Poza tym zdaje on sobie sprawę ze świata, z własnej sytuacji, jej elementów oraz relacji i stosunków między nimi.


Świadomość stanowi wewnętrzne, subiektywne odbicie rzeczywistości. Przedstawia obecny stan rzeczy, którego nie oszukasz.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jestem wdzięczna za wszystko, co mam.
Doceniam wszystko,co zostało mi dane.
I niby wszystko jest w porządku, przecież się uśmiecham.  Przecież świat się nie kończy, jeszcze tyle rzeczy do przeżycia, poznania.  Dlaczego więc jadę tym tramwajem i łzy spływają mi po policzkach. Ja, słuchawki i ogromna pustka. Teraz myślę, że nie tyle, co tęsknię za Tobą...tęsknię za poczuciem tego, że znaczę dla kogoś więcej, niż ja sama dla siebie. Jeśli więc możesz, przyjdź. Przez chwilę daj mi poczuć, że jestem ważna.  Przyjdź, nawet wtedy,gdy po chwili to wszystko miałoby pieprznąć.  Myślę, że ten jeden moment jest tego wart, tego, co nastąpi chwilę po. Chyba bardzo tego potrzebuję. Bezsilność. Wysiadam z tramwaju.
i napotykam na swej drodze małe promyczki nadziei
są momenty, gdy widzę gdzieś tam światełko, lepsze jutro
ale Ty wciąż przychodzisz do mnie we śnie
robisz nieporządek, przynosisz niepokój, chłodne ranki
wciąż jeszcze jesteś obecny, nie będąc przy moim boku
czekam na znak od Ciebie
jeśli kiedykolwiek zdecydowałbyś się przyjść drugi raz
uświadomiłbyś sobie, że tak naprawdę zawsze  byłam obok